Argentinské tango


Milongy argentinského tanga.

Začínali jsme terapií tancem v roce 2015. Od té doby probíhají s železnou pravidelností každý pátek od 18 do 21 hod. milongy argentinského tanga. Dodnes nás navštěvují tanečníci z celého světa; zamíří-li do Prahy, nenechají si tanec V Duši v peří ujít.


Onehdy k nám zavítala jedna známá herečka. To bylo tak… To jsme ještě mívali otevřenou kavárnu celé dny. Sedím za kavárenským stolem, píšu a vstoupí dáma v obrovském klobouku a v tmavých brýlích. Sedne si naproti ke stolu,  anglicky mě zpovídá kdy a v kolik a jak u nás probíhají milongy. Byl pátek, tak jsem ji samozřejmě na tanec pozvala. Přitom si celou dobu, co  s ní mluvím, říkám: „Kurňa, odkud já tu ženskou znám? Ten obličej je mi přece povědomý.“ Byla kouzelná, bezprostřední, ale stále schovaná za těmi slunečními brýlemi. Večer přišla, už bez brýlí a najednou mi to dojde: Shirley McLain! Vykřikla jsem na ni: You are  Shirley McLain! Začala se smát a nechala se vyfotit. Smály jsme se celý večer, jak naši kavárnu navštívila slavná americká hvězda… Paní byla z Německa a podoba byla neuvěřitelná.

Na začátku jsme se fotili s tanečníky z celého světa, ale jak postupně přibývali, ochabli jsme ve svém zápalu i úsilí a raději s nimi tančíme. Přináší to radost nám všem. Tango je určitý druh meditace.